Veľkosť nádrže/ počet jedincov
Pre všetky filtrujúce krevetky neodporúčam nádrž menšiu ako 50 litrov. Nie kôli tomu, že by boli teritoriálne. Skôr kôli tomu, že svoju potravu filtrujú a sú vačšie ako 5 cm, takže je logické, že potrebujú dosť pohybu. V nádrži treba filtrujúcim krevetkám zabezbečiť miesto pred výpustom filtra. Či už na drevku alebo vačšom kameni. Z dôvodu, že krevetky radi sedia proti toku prúdu a lapajú z prúdu potravu. V 50 litrovej nádrži môžme mať aj 5 jedincov, ktorý sa stanú krásnou dominantou akvária.
Čistota vody
Ako všetky krevetky ani filtrujúce krevetky nie sú výnimkou. Sú náročné na čistotu a stabilitu akvarijného ekosystému. Preto vyžadujú pravidelnú starostlivosť o nádrž, to jest pravidelné odkalovanie spojené s výmenou vody. Zvlášť citlivé sú na zvýšený obsah dusičnanov, dusitanov a ťažkých kovov, hlavne medi vo vode. Do nádrže s krevetkami nepridávame hnojivá, pretože hnojivá obsahujú meď. Pridávanie hnojív si môžu dovoliť len skúsený chovatelia.
Teplota
Filtrujúce krevetky odporúčam chovať pri teplote od 20 do 28 stupňov. Predovšetkým pozor na hornú hranicu nad 28 ºC. Teda aspoň tento teplotný rozptyl zvládli filtrujúce krevetky v mojich podmienkach. Avšak teploty nad 30 stupňov sú pre krevetky katastrofálne. Túto teplotu krevetky neznášajú dobre a dosť často masovo hynú.
Kŕmenie
Filtrujuúce krevetky si na zloženie stravy nijak špeciálne nepotrpia. Potrpia si však na jej rozomletí. Pretože potravu z vody filtrujú. Ja osobne chovám krevetky normálnym granulovým krmivom pre tetrovité ryby, ktoré rozomeliem v mažiari. V krajných prípadoch môžu potravu prímať aj pomocou predných nožičiek. Ak však dochádza k tomuto príjmu potravy, sú filtrujúce krevetky vyhladované. Preto ich treba rozomletou stravou chovať pravidelne každý deň.
Nepriatelia
Sú nimi určite ryby s tlamou vačšou ako 1mm, pretože dokážu do nej dosťať malé krevetky a následne ich zjesť. Pri úspešnom chove a hlavne odchove krevetiek je preto treba zvážiť, či je vôbec vhodné chovať krevetky s nejakým druhom ryby. Krevetky s rybami s tlamou väčšou ako 1 mm môžu žiť ale určite sa im nebude dariť tak ako keby tam neboli. Ja chovám v nádržiach spolu s krevetkami len jeden druh rybky a to molinéziu sličnú. Iným nepriateľom ako ryby su v akváriu aj nestavovce, to jest pľoskula, latinsky planaria, ktorú môžte vidieť na obrázku dole.
Informácie
Prečitajte si aj o pľoskuliach, nepriateľoch krevetiek.